This bimini model with roll bar "Gommone" is specially designed for inflatable boats. It is available in various widths and 17 different colors.
| HAN: | RB06-D01C |
| Shipping weight: | 35,00 kg |
| Item weight: | 30,00 kg |
| Variations in: | Width, Height, Colour |
This bimini model with roll bar "BARCA" is recommended for pleasure boats and inflatable boats. It is available in various widths and 17 different colors.
| HAN: | RB05-C03C |
| Shipping weight: | 35,00 kg |
| Item weight: | 30,00 kg |
| Variations in: | Width, Height, Colour |
This bimini model with roll bar "STRANGE" impresses with smaller dimensions and less weight. It is available in various widths and 17 different colors.
| HAN: | RB07-E02F |
| Shipping weight: | 35,00 kg |
| Item weight: | 30,00 kg |
| Variations in: | Width, Colour |
| GTIN: | 5999886890094 |
| HAN: | MF350W-SP |
| Shipping weight: | 10,00 kg |
| Item weight: | 9,00 kg |
| GTIN: | 5999886890131 |
| HAN: | MU100-TF |
| Shipping weight: | 10,00 kg |
| Item weight: | 9,00 kg |
| GTIN: | 5999886890148 |
| HAN: | MU100TF-MRA |
| Shipping weight: | 10,00 kg |
| Item weight: | 9,00 kg |
| GTIN: | 5999886890087 |
| HAN: | MU75TF-MRA |
| Shipping weight: | 10,00 kg |
| Item weight: | 9,00 kg |
| GTIN: | 4251967349350 |
| HAN: | TL2-40MRA-DS |
| Shipping weight: | 5,00 kg |
| Item weight: | 4,00 kg |
Optimum sun protection for fishing boats or RIB'S with a center console. Available in 17 different Colors.
| HAN: | TT01 |
| Shipping weight: | 35,00 kg |
| Item weight: | 25,00 kg |
| Variations in: | Color |
This model is recommended for the installation on boats, RIBs and sailing boats. It is available in three different heights, various sizes and 17 different Colours.
| HAN: | TE05-A01A |
| Shipping weight: | 18,00 kg |
| Item weight: | 15,00 kg |
| Variations in: | Dimensions, Colour |
This model is recommended for the installation on boats, RIBs and sailing boats. It is available in two different heights, various sizes and 17 different Colours.
| HAN: | TE04-B05F |
| Shipping weight: | 23,00 kg |
| Item weight: | 20,00 kg |
| Variations in: | Dimensions, Colour |
This model is recommended for the installation on boats, RIBs and sailing boats. The XL variant offers significantly more shadow area compared to the normal one. It is available in various widths and 17 different colors.
| HAN: | TE18-E03L |
| Shipping weight: | 23,00 kg |
| Item weight: | 20,00 kg |
| Variations in: | Dimensions, Colour |
This model offers shade and good air circulation. It is recommended for the installation on boats, RIBs and sailing boats. It is available in three different heights, various sizes and 5 different canvas and 5 differnt mesh colours.
| HAN: | TE05-A01A |
| Shipping weight: | 18,00 kg |
| Item weight: | 15,00 kg |
| Variations in: | Dimensions, Colour Canvas, Colour Mesh |
This model offers shade and good air circulation. It is recommended for the installation on boats, RIBs and sailing boats. It is available in two different heights, various sizes and 5 different canvas and 5 differnt mesh colours.
| HAN: | TE06-B05F |
| Shipping weight: | 23,00 kg |
| Item weight: | 20,00 kg |
| Variations in: | Dimensions, Colour Canvas, Colour Mesh |
This model is recommended for the installation on sailboats. It is available in various widths and 17 different colors.
| HAN: | TE02-E07A |
| Shipping weight: | 18,00 kg |
| Item weight: | 15,00 kg |
| Variations in: | Dimensions, Colour |